Logo GOK Charsznica

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 13497
W sumie: 162349

News

News zdjęcie id 140

Wieczór Jasełkowy - podsumowanie 06.01.2019

08.01.2019

Charsznicki Wieczór Jasełkowy 6 stycznia 2019 roku pozostanie na długo w pamięci jego uczestników.

Na scenie zaprezentowały się trzy grupy jasełkowe: „Charszniccy Harnasie” ze Szkoły Podstawowej w Miechowie-Charsznicy, „Credo” z Tczycy oraz „Charszniccy Pastuszkowie” z Gminnego Ośrodka Kultury w Charsznicy.

Na widowni komplet miejsc, a dokładniej mówiąc nadkomplet, co sprawiło że sala bankietowa Remizy OSP w Charsznicy nabrała wyjątkowego charakteru.

Ale najciekawsze było jednak to, że oprócz grup dziecięcych, na scenie prezentowali się również dorośli.

Trzon założonej w charsznickim GOK-u pod koniec października Grupy Teatralnej stanowią właśnie osoby dorosłe. Dojrzałe spojrzenie na wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat i jak się okazało nie mały kunszt aktorski, zaowocowały widowiskiem, które nie mogło się nie podobać.

- „Sukces był gwarantowany od samego początku. Jasełka zawsze znajdą odbiorców, a ubarwienie tekstu grą aktorską, celowe nawet przejaskrawienie niektórych postaci, gra świateł, scenografia, dodatkowo wpływają na widowisko, jako całość. Sprawiają, że widzom się to podoba” - mówi pomysłodawca i reżyser spektaklu Marcin Durman.

...I tak właśnie było. „Pastuszkowie” skradli serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Była kupa śmiechu, ale i czas na zadumę i powagę. Aktorzy zatarli granice między sceną, a widzem, co dla niektórych było ogromnym zaskoczeniem, ale i największym walorem spektaklu. Owacje na stojąco nie miały końca…

Dyrektor GOK w Charsznicy Szymon Kubit zapewnia, że to dopiero początek i należy się spodziewać w niedługim czasie kolejnego spektaklu teatralnego. Szczegółów jednak nie zdradza.

W rolę pastuszków wcielili się: Mateusz Płaszewski, Krzysztof Gajos, Wojciech Małodobry, Wojciech Miłek, Mateusz Kania, Marcin Durman oraz Szymon Kubit.

Rolę Marii odegrała Magdalena Durman, w Jóżefa wcielił się Sławomir Zaręba, rola Anioła przypadła Ewie Miłek.

W chórek aniołków wcieliły się podopieczne GOK-u z grupy wokalnej „Śpiewające Struny”: Wiktoria Sady, Laura Downar-Zapolska, Julita Pazdro, Agata Słota, Klaudia Mirek, Karina Mirek, Dagmara Rogowska, Lena Garus, Gabriela Majcherczyk, Kinga Żaba, Julia Górecka, Maja Pieronek, Pola Wolna i Maja Kubit.

Partie wokalne przygotowała Regina Warska, natomiast akompaniament na akordeon opracował Andrzej Papaj.

Oświetlenie sceniczne opracował Konrad Kula. Konsultacje w zakresie oświetlenia prowadził Tomasz Piwowarski, a w zakresie dźwięku Zbigniew Korman.

Bardzo dużą pomoc w wykonywaniu rekwizytów okazały: Agnieszka Szumera, Katarzyna Miłek, Elżbieta Małkiewicz, Szczepan i Lidia Kania. Elementy scenografii zapewnili: Jadwiga i Ryszard Kubit oraz Krzysztof Sobota.

Ogromne podziękowania należą się również rodzicom dzieci, którzy poświęcili swój czas, dowożąc swoje pociechy na próby. Brawo! Brawo! Brawo!!!

 

Kalendarz

październik 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zobacz również

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.